V Petřvaldu na Karvinsku hořela část rodinného domku a přístavek, plameny poškodily také dva automobily

05.01.2016 - 03:15 - Moravskoslezský kraj (Petřvald)
Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý 5.1.2016 brzy ráno v Petřvaldu (okres Karviná) u požáru sedlové střechy rodinného domku s půdními obytnými prostory a dřevěného přístavku, oheň poškodil i dvě vozidla. Celková předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o ohni informováno v úterý krátce po třetí hodině ranní. Do Petřvaldu vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Orlová, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů - Petřvald, Rychvald a Ostrava-Radvanice. Hořel dřevěný přístavek o půdorysu asi deset metrů čtverečních, patrně od něj oheň přeskočil i na obytné prostory přilehlého rodinného domku pod sedlovou střechou a na střešní konstrukci. Zasažena byla také dvě vozidla, zaparkovaná u domku - osobní automobil Honda a dodávka Fiat Scudo.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvacet minut, dohašování s rozebíráním konstrukcí a odvětráváním přetlakovým ventilátorem jim zabralo další hodinu a půl. Hasiči z Rychvaldu hlídali požářiště až do deváté hodiny ranní, kdy je vystřídali kolegové z Petřvaldu.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje