Logo HASIČI.TV

V Petřvaldu na Karvinsku hořela část rodinného domku a přístavek, plameny poškodily také dva automobily

05.01.2016 - 03:15 - Moravskoslezský kraj (Petřvald)
Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý 5.1.2016 brzy ráno v Petřvaldu (okres Karviná) u požáru sedlové střechy rodinného domku s půdními obytnými prostory a dřevěného přístavku, oheň poškodil i dvě vozidla. Celková předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o ohni informováno v úterý krátce po třetí hodině ranní. Do Petřvaldu vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Orlová, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů - Petřvald, Rychvald a Ostrava-Radvanice. Hořel dřevěný přístavek o půdorysu asi deset metrů čtverečních, patrně od něj oheň přeskočil i na obytné prostory přilehlého rodinného domku pod sedlovou střechou a na střešní konstrukci. Zasažena byla také dvě vozidla, zaparkovaná u domku - osobní automobil Honda a dodávka Fiat Scudo.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvacet minut, dohašování s rozebíráním konstrukcí a odvětráváním přetlakovým ventilátorem jim zabralo další hodinu a půl. Hasiči z Rychvaldu hlídali požářiště až do deváté hodiny ranní, kdy je vystřídali kolegové z Petřvaldu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 05.01.2016 | Upraveno: 05.01.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět