Logo HASIČI.TV

Ve slunečné Ostravě začal akademický šampionát v požárním sportu

25.04.2018 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Více než dvě stovky závodníků a závodnic ze čtyř evropských zemí (ČR, Slovensko, Bulharsko, Bělorusko) se účastní 7. ročníku Otevřeného akademického mistrovství v požárním sportu, které bylo zahájeno ve středu 25.4.2018 v hasičském sportovním areálu v Ostravě-Porubě. Soutěží zde jednotlivci i družstva.

            Komentovaný přímý přenos z šampionátu, zalitého sluncem, je možné zhlédnout na: www.firetv.cz/akademicke-mistrovstvi-cr-v-pozarnim-sportu-2018/, nejkratší cesta vede přes: www.firetv.cz
            Slavnostního zahájení šampionátu se zúčastnili ředitel HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Vladimír Vlček, Ph.D a proděkan Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava prof. Dr. Ing. Aleš Bernatík. HZS MSK je spoluorganizátorem dvoudenní akce.
            Ze Slovenska přijely do Ostravy týmy z Bratislavy, Žiliny, Zvolena a Prešova, Bulharsko reprezentuje Požární akademie v Sofii, Bělorusko Univerzita civilní ochrany v Minsku. Celkem je zde 16 mužských a 17 ženských týmů, včetně několika středoškolských.
            Vyhlášení všech výsledků se předpokládá ve čtvrtek 26.4.2018 kolem 13. hodiny opět ve sportovním areálu Integrovaného výjezdového centra (a hasičské stanice HZS MSK) v Ostravě-Porubě.
            Během středečního dopoledne se konaly soutěže ve výstupu žen a mužů na cvičnou věž po žebříku. Na rozdíl od mužů, kteří skončí ve 4. patře, ženy vyšplhají po žebříku pouze do prvního patra věže a s žebříkem neběží, visí z okna věže.
            Před středečním polednem začal běh na 100 metrů s překážkami ženy, pak přijdou na řadu muži. V 15:30 začínají ženské štafety 4 x 100 metrů s překážkami, muži pokračují v 17 hodin.
            Ve čtvrtek dopoledne je na programu královská disciplína požárního sportu – požární útok družstev. Ten zahájí muži, ženy přijdou na řadu v 11 hodin.
             Vítězi loňského ročníku (opět na konci dubna) se stal ženský tým Ostravské univerzity a mužský tým Vysoké školy Báňské-technické univerzity Ostrava. Tehdy silně pršelo a částečně i sněžilo…

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět