Logo HASIČI.TV

Vítězi krajského kola hasičů ve vyprošťování mistři z Třince a Jablunkova

07.05.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Poruba)
Jednotka HZS MSK ze stanice v Třinci, aktuální mistr ČR, se stala sobotním (7.5.2016) vítězem moravskoslezského krajského kola ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v kategorii profesionálních, které se konalo za krásného slunečného počasí na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Třinečtí tak opět postoupili na zářijový republikový šampionát, který se tentokrát uskuteční v Mladé Boleslavi (po dvou letech po předchozím mistrovství ČR).
Loading the player ...
Vložit video na web

V kategorii jednotek sboru dobrovolných hasičů zvítězil Jablunkov, který tak potvrdil své loňské vítězství na republikovém šampionátu JSDHO v Třinci. Protože i ten se koná vždy až po dvou letech, tentokrát nepostupuje Jablunkov nikam výš. Na stříbrném stupínku u profesionálních hasičů skončil Bílovec, který bude Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) reprezentovat na podzimním prestižním Memoriálu JUDr. Františka Kohouta V Praze. Bronz si z Ostravy-Poruby odvážejí profesionální hasiči z Bruntálu.

U jednotek dobrovolných hasičů skončilo na druhém místě Vrbno pod Pradědem, bronzové byly Mosty u Jablunkova. Mimo soutěž se divákům zde předvedly i „vyprošťovací“ týmy profesionálních hasičů z Prahy a dobrovolných hasičů z Polska.

Všechny soutěžící týmy, které až do startu nevěděly, u jakého typu nehody budou zasahovat a v jaké pozici bude uvnitř vozidla „zraněný“ figurant, získávaly body za splnění časového limitu 15 minut, respektive bodové odpočty za další minuty navíc (maximálně 5 minut). Šestice rozhodčích hodnotila během zásahu jeho taktiku, techniku a předlékařskou přípravu, za které udělovala (či ubírala) další body.

Vznik soutěží ve vyprošťování před několika lety byl reakcí na rostoucí automobilovou dopravu v České republice, otevření nových dálničních úseků a rychlostních komunikací, a s tím souvisejícím nárůstem počtu zásahů hasičů u dopravních nehod s vyproštěním.

V sobotu bylo na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě oceněno medailemi za věrnost třetího a druhého stupně více než osm desítek profesionálních hasičů z HZS MSK. (Medaile za nejvyšší, první stupeň - 30 let a více – je obvykle udělován na zvláštních akcích v Praze.) Medaile předávali společně s ředitelem HZS MSK plk. Zdeňkem Nytrou a jeho zástupcem plk. Vladimírem Vlčkem první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka a první náměstek ostravského primátora Michal Mariánek.

Na Hlavní třídě také obdržela od hasičů paní Marcela z Ostravy ve svízelné životní situaci (mj. se stará o dospělou postiženou dceru) výtěžek sbírky tříetapové cyklistické akce z České Lípy do Ostravy-Poruby, dlouhé přes 430 km. Zapojilo se do ní pětadvacet profesionálních hasičů, včetně jedné příslušnice HZS MSK z krajského ředitelství. Charitativní akce, nazvaná „Memoriál Martina Hrbáčka 2016“, byla také vzpomínkou na bývalého příslušníka HZS MSK.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Soubory ke stažení

07-05 výsledky Vyprošťování Ostrava 2016_verzeII.xlsx 07-05 výsledky Vyprošťování Ostrava 2016_verzeII.xlsx 34 kB

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 09.05.2016 | Upraveno: 09.05.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět