Výbuch plynu se obešel bez zranění

11.10.2017 - 20:35 - Pardubický kraj (Hlinsko)
Do Hlinska vyjížděly ve středu 11. října v 20.35 hodin čtyři jednotky hasičů.

V restauračním zařízení, které nebylo v provozu, došlo k výbuchu plynu. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Uvnitř objektu ve třetím patře byl pouze majitel, kterého odhodila tlaková vlna. Na místo byl povolán statik a hasiči z Královéhradeckého kraje s kontejnerem na zabezpečení budov. Na místě došlo k požáru, propadnutí stropu, poškození nosných zdí a posunutí střechy. Požár jednotky zlikvidovaly a nebezpečné části byly strženy. V nočních hodinách byl poté zásah ukončen, protože by bylo nebezpečné dále pokračovat v odstraňování následků z důvodu narušení statiky budovy. Místo do ranních hodin střežili policisté. Zásah i vyšetřování události bude pokračovat dopoledne. Na místo opět vyjede statik.

por. Bc. Vendula Horáková
HZS Pardubického kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 12.10.2017 | Upraveno: 12.10.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět