Logo HASIČI.TV

Výcvik hasičů na ostravském jezu Lhotka

28.06.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Lhotka)
Profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji (HZS MSK) pravidelně trénují záchranu osob – vedle vodních nádrží - také na velkých jezech. Naposledy to bylo v úterý 28.6.2016 na jezu u ostravské části Lhotka, kam přijela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Slezská Ostrava, směna C. Vyzkoušela si tu například postavení traverzu přes řeku Odru a záchranu několika osob pomocí nafukovacích záchranných saní RS5. Figuranty nahradila dřevěná polena.

Součástí výcviku bylo rychlé nafouknutí záchranných saní, trénink napínání traverzového lana a různých úvazů na záchranné saně, aby je mohli hasiči ze břehu jednoduše potahovat napříč hladinou podle potřeby. Hasiči v nepromokavých kombinézách, záchranných vestách a přilbách polínka úspěšně vytahovali. Ve skutečnosti by to mohli být třeba topící se vodáci nebo plavci. Hasiči v Moravskoslezském kraji navštěvují při výcvicích na vodě (a v zimě i na ledu) nejrůznější přehrady, vodní nádrže, rybníky ve svém okolí. Zkoušejí různé techniky záchrany tonoucích osob, trénují plynulou jízdu na nafukovacích člunech se zapnutými motory i pádly. Například ostravské jednotky jezdívají často cvičit na hlučínskou Štěrkovnu a Vrbická jezera v Bohumíně, novojičínští na vodní nádrž Čerťák, těšínští zase na přehradu Hrabina, místečtí profesionální hasiči na Olešnou, oblíbená je například i Těrlická přehrada. Bruntálští mají po ruce Slezskou Hartu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.06.2016 | Upraveno: 29.06.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět