Logo HASIČI.TV

Výcvik ostravských hasičů ve věznici s hydraulikou

07.03.2018 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Věznice Heřmanice)
Profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Slezská Ostrava uspořádali středeční (7.3.2018) dopolední výcvik v netradičních prostorách - v přísně střeženém areálu ostravské Věznice Heřmanice, kde mohli na vyřazeném osobním automobilu Renault trénovat s nejrůznějším hydraulickými a dalšími vyprošťovacími nástroji.

            Hasiči si vyzkoušeli řezání čelního skla, stříhání a roztahování jednotlivých dílů auta, jak kapoty, dveří, podlahy, tak činnosti motorové části. Využívali těžké hydraulické nůžky a rozpínák a jeho kombinované využití s řetězi, například také střihač pedálů a další hydraulické nástroje.
            Své zkušenosti využijí hasiči v praxi při častém komplikovaném vyprošťování osob z havarovaných vozidel. „Vykuchaný“ renault skončil po výcviku na ekologické likvidaci vraků v průmyslové části věznice.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 13.03.2018 | Upraveno: 13.03.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět