Výcvik ostravských hasičů ve věznici s hydraulikou

07.03.2018 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Věznice Heřmanice)
Profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Slezská Ostrava uspořádali středeční (7.3.2018) dopolední výcvik v netradičních prostorách - v přísně střeženém areálu ostravské Věznice Heřmanice, kde mohli na vyřazeném osobním automobilu Renault trénovat s nejrůznějším hydraulickými a dalšími vyprošťovacími nástroji.

Hasiči si vyzkoušeli řezání čelního skla, stříhání a roztahování jednotlivých dílů auta, jak kapoty, dveří, podlahy, tak činnosti motorové části. Využívali těžké hydraulické nůžky a rozpínák a jeho kombinované využití s řetězi, například také střihač pedálů a další hydraulické nástroje.
            Své zkušenosti využijí hasiči v praxi při častém komplikovaném vyprošťování osob z havarovaných vozidel. „Vykuchaný“ renault skončil po výcviku na ekologické likvidaci vraků v průmyslové části věznice.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje