Výcvik příslušníků HZS Jihomoravského kraje s hasicím a řezacím zařízením Cobra

31.03.2018 - 19:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Koncem března se v brněnském středisku Školního a výcvikového zařízení HZS ČR uskutečnilo instrukčně metodické zaměstnání (dále jen „IMZ“) vybraných příslušníků HZS JmK. Tématem bylo využití vysokotlakého hasicího a řezacího zařízení Cobra u zásahu. Základním cílem výcviku bylo prohloubení povědomí o využití zařízení zejména při zdolávání požárů.

Akce byla rozdělena do dvou částí. V teoretické části se účastníci seznámili s taktickými aspekty nasazení systému a jeho dosažitelností na území Jihomoravského kraje. Diskutovaly se možnosti, pozitiva a negativa systému. Výklad byl doplněn o příklady praktického použití Cobry u zásahů napříč celou republikou.
Následně se o možnostech nasazení hasicího a řezacího zařízení mohli účastníci IMZ přesvědčit v praktické ukázce, která se uskutečnila v zařízení simulujícím reálné podmínky požáru.
Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje prozatím nedisponuje vlastním zařízením takového typu, proto pro potřeby odborné přípravy i praktického nasazení u zásahu využívá právě výcvikové zařízení v Brně.
Cílem výcviku bylo mimo jiné přesvědčit přítomné velitele čet a družstev o tom, že systém není pouze módním trendem, ale do rozhodovacího procesu vnáší nové, dnes již propracované postupy a možnosti zdolávání požárů. Tento cíl se dle reakcí přítomných podařilo beze zbytku naplnit.

por. Bc. Vlastimil SVOBODA
HZS Jihomoravského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 05.04.2018 | Upraveno: 05.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět