Logo HASIČI.TV

Výcvik záchrany osob z nebezpečného jezu

17.04.2018 - 17:00 - Středočeský kraj (řeka Sázava)
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje absolvovali výcvik se zaměřením na záchranu osob z nebezpečného jezu.

cesky sternberk.jpg

Výcvik se konal na řece Sázavě a byl rozdělen do dvou termínů. První se konal v úterý 10. dubna v Českém Šternberku pro stanice Uhlířské Janovice a Benešov. Podruhé se účastníci praktického školení sešli o týden později 17. dubna v Horce nad Sázavou, kam v tomto případě zamířili hasiči ze stanic Zruč nad Sázavou a Kutná Hora.

horka na sazavou.jpg

Kurzy proběhly pod odborným vedením zkušených instruktorů Ing. Petra Ptáčka a Jiřího Poláška z Vodácké školy záchrany. V průběhu výcviku se hasiči seznámili se základními principy hydrologie, specifikami jezů a jejich nebezpečími a také s teorií sebezáchrany a záchrany. Prakticky si pak vyzkoušeli záchranu pomocí házecího vaku, postup při upoutaném zachránci a záchranu za použití raftu a lanovky. Instruktoři kurzu hasiče také seznámili s organizací záchrany a použitím věcných prostředků a požární techniky.
Při kurzech byla zároveň využita i nová hasičská technika pořízená z fondu EU, zejména povodňový kontejner a jeho vybavení, který mají hasiči k dispozici i s nosičem Tatra 815-7 8x8 na stanici HZS Kutná Hora. Získané znalosti a dovednosti budou hasiči využity v další odborné přípravě k výjezdům na záchranu osob z vodní hladiny.

mjr. Mgr. Martin Bezděk
velitel stanice HZS Kutná Hora

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 18.04.2018 | Upraveno: 18.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět