Logo HASIČI.TV

Vyšetření a zajištění zraněné osoby do příjezdu ZZS

06.02.2014 - 06:41 - Moravskoslezský kraj
Základním vyšetřením rozumíme minimální vyšetření pacienta, které nám poskytne základní a důležité informace o aktuálním zdravotním stavu pacienta. Základní vyšetření lze rovněž nazvat minimálním vyšetřením. Minimální vyšetření se provádí u pacientů při vědomí s nevýznamnou poruchou zdravotního stavu, nebo nezávažným poraněním, u kterých nejsou ohroženy vitální funkce. Vyšetření zahrnuje rychlé zhodnocení vitálních funkcí, sběr klíčových anamnestických údajů a rovněž zhodnocení základních fyziologických funkcí pacienta.
Loading the player ...
Vložit video na web

Dalším důležitým krokem u zraněných je celková prohlídka, která musí být provedena rychle a kvalitně. Je zaměřena na celkovou prohlídku zraněného a postupuje se od hlavy, krk, trup, břicho, pánev, dolní končetiny, horní končetiny. Je-li pacient při vědomí, získáváme informace o stavu od něj, u bezvědomí se musíme zaměřit na vlastní instinkt. Základní fyzikální vyšetření provádíme za použití vlastních smyslů (pohled, pohmat, poslech, poklep) a jednoduchých pomůcek (baterka). Nikdy nesmíme opomenout a prioritně ošetřujeme vitální funkce, snažíme se oddálit zhoršení stavu vlivem druhu zranění.

Při prvním základním vyšetření postiženého je nejdůležitější zjistit a správně posoudit projevy selhání či ohrožení základních životních funkcí, průběžné sledování stavu a chování postiženého.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 06.02.2014 | Upraveno: 09.03.2014 | Vložil(a): Martin TÜRKE | Zpět