WASAR tým HZS MSK testoval možnosti využití záchranné teleskopické tyče

04.06.2014 - 07:00 - Moravskoslezský kraj (Vratimov)
WASAR (WAter Search And Rescue) tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje zkoušel ve Vratimově (u splavu na řece Ostravici) možnosti využití záchranné teleskopické tyče, která může být vužita jako prostředek záchrany, nebo jako nástroj k dosažení jinak nedostupných míst.

Tyč Reach and Rescue je dostupná v délkách 5, 9, 13 a 17 metrů. V nabídce materiálů jsou skelná nebo uhlíková vlákna. Volba materiálu určuje důležité výsledné vlastnosti tyče - zejména její hmotnost a tuhost. Na konec tyče lze umístit různé nástavce, jako:

• Trojitý hák
  • Jednoduchý hák
  • Podvodní kamera s LED nasvětlením a přenosem obrazu na externí monitor
  • Plovoucí límec
  • Nástavec pro umístění karabiny, který umožňuje její umístění na např. jinak nedostupný kotevní bod
  • Smyčka

Tyče (ve své koncové části) pak může být vybavena plovákem pro manipulaci na vodní hladině. Celou tyčí je provlečeno lano, které zajišťuje jednotlivé sekce proti oddělení.

Vloženo: 03.06.2014 | Upraveno: 04.06.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět