Seriály - První pomoc pro hasiče

Ošetření popálené a intoxikované osoby při požáru
13.04.2014 - 19:00 - Moravskoslezský kraj

Ošetření popálené a intoxikované osoby při požáru

Nejčastějším postižením osob při požárech je intoxikace zplodinami hoření a popálení. Obecně platí, že zraněné osoby je nutné nejdříve přemístit na bezpečné místo, kde je jim následně poskytnuta péče. Správné prvotní ošetření popálenin je pak rozhodující pro jejich další léčbu.

Otevření uzavřených prostor
06.04.2014 - 19:00 - Moravskoslezský kraj

Otevření uzavřených prostor

Akutní otevření uzavřených prostor je častou situací, se kterou se hasiči setkávají. Příčiny mohou být různé. Od "zabouchnutých" klíčů v kombinaci s vařícím se pokrmem na sporáku, až po přítomnost zraněné, či nemohoucí osoby.

Použití metody START u dopravní nehody autobusu
06.02.2014 - 06:59 - Moravskoslezský kraj

Použití metody START u dopravní nehody autobusu

Metoda START - Snadné Třídění A Rychlá Terapie - se používá u událostí s větším počtem zraněných osob (zpravidla nad 10) v případech, kdy nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí.

První pomoc při zásahu s výskytem nebezpečné látky
06.02.2014 - 06:50 - Moravskoslezský kraj

První pomoc při zásahu s výskytem nebezpečné látky

Při záchraně zraněných osob z míst, zasažených nebezpečnou látku, je nutná rychlá evakuace.

Ukázky imobilizace a transportu
06.02.2014 - 06:46 - Moravskoslezský kraj

Ukázky imobilizace a transportu

Imobilizace a transport zraněných je nedílnou součástí při poskytování první pomoci hasiči na místě zásahů.

Vyšetření a zajištění zraněné osoby do příjezdu ZZS
06.02.2014 - 06:41 - Moravskoslezský kraj

Vyšetření a zajištění zraněné osoby do příjezdu ZZS

Základním vyšetřením rozumíme minimální vyšetření pacienta, které nám poskytne základní a důležité informace o aktuálním zdravotním stavu pacienta. Základní vyšetření lze rovněž nazvat minimálním vyšetřením. Minimální vyšetření se provádí u pacientů při vědomí s nevýznamnou poruchou zdravotního stavu, nebo nezávažným poraněním, u kterých nejsou ohroženy vitální funkce. Vyšetření zahrnuje rychlé zhodnocení vitálních funkcí, sběr klíčových anamnestických údajů a rovněž zhodnocení základních fyziologických funkcí pacienta.

První pomoc pro hasiče - modelové situace
29.12.2013 - 12:00 - Jihomoravský kraj (Brno)

První pomoc pro hasiče - modelové situace

Krátký trailer k připravovaným klipům, které netradiční formou ukážou nejvhodnější postupy první pomoci z rukou hasičů. Postupně zveřejníme všech 7 modelových situací.

Stránkování: 1